Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
napisał:
W trzeciej klasie gimnazjum zdecydowałam, ze złamię moją zasadę. Kupiłam mu drogie ciuchy i iPhona oraz jakieś buty dla skaterów, nie wiedziałam ze takie istnieją.
50% klasy odrazu stało sie jego "przyjaciółmi". Rozumiał dlaczego tak jest, ale cieszył sie, ze juz nie jest odludkiem.
Stał sie bardziej wyluzowany wiedząc, ze rówieśnicy nie traktują go gorzej.
Teraz chodzi do liceum, do drugiej klasy. Jest jednym z najbardziej lubianych. Ma mnóstwo znajomych.
.


Nie jest to fenomenen naszych czasow, ze abyc zostac przez grupe zaakceptowanym, nalezy do grupy sie upodobnic.
Presja jest wywierana na wszystkich, mlodych i starszych.
Wsrod mlodziezy wielka presja spotyka dziewczeta. Jeszcze wieksza niz chlopcow.

Liczy sie dobry wyglad, odpowiednia figura, ubrania i dodatki. W pewnym wieku trzeba miec scooter lub moped, trzeba trenowac w najlepszym centrum a pokoj musi byc umeblowany wedlug najnowszych trendow.

Wiele dziewczat czuje sie odrzuconych, nie akceptuje swojego wygladu i ma problemy z dostosowaniem sie do srodowiska. Niewiele dziewczat decyduje sie na "odstawianie od grupy".
Trzeba wiele zaparcia, aby isc swoja droga, dotyczy to i doroslych i mlodziez.

Zmiana srodowiska jest stressem dla kazdego, a zwlaszcza dla dzieci i mlodych ludzi.
To nie one chcialy emigrowac - dlatego rodzice powinni sie zastanowic jak owa decyzja wplynie na dzieci.

Na pewno latwiej jest osoba otwartym na innych i ciekawym nowych ludzi.
Krowa dobrze zauwazyl: im wiecej wlasnego wkladu, tym szybciej mozna osiagnac sukces wsrod rowiesnikow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Skąd ta pewność, ze to nie dzieci chciały emigrować?
A moze wlasnie dzieci miały entuzjazm i namawiały "jedzmy jedzmy będzie fajnie!!"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
mamba77 g
(mamba77)
Wiking
Hej dzieki za dyskusje. Moje dziecko idzie pod prad, nie lubi sztucznej stylizacji, od malego tak bylo, przez to ze jest sportowcem stawia przede wszytkim na wygode i praktycznosc. Nie chodzi oczywiscie caly czas w dresach, ale np nie lubi sie malowac, stroic itp. Wiem ze teraz jest w trudnym wieku bo np sadzi ze jest gruba, brzydka itp a ta sytuacja wcale nie pomaga. Generalnie chce wracac do Polski i zamieszkac z dziadkami a nie tutaj siedziec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
mamba77 napisał:
Hej dzieki za dyskusje. Moje dziecko idzie pod prad, nie lubi sztucznej stylizacji, od malego tak bylo, przez to ze jest sportowcem stawia przede wszytkim na wygode i praktycznosc. Nie chodzi oczywiscie caly czas w dresach, ale np nie lubi sie malowac, stroic itp. Wiem ze teraz jest w trudnym wieku bo np sadzi ze jest gruba, brzydka itp a ta sytuacja wcale nie pomaga. Generalnie chce wracac do Polski i zamieszkac z dziadkami a nie tutaj siedziec.

W srodowisku sportowym znajdzie corka z czasem bratnie/a dusze. Wymaga to jednak odrobine wkladu wlasnego i treningu w kontaktach z innymi.
Wspolne treningi i zawody lacza, a mlodziez nastoletnia ma podobne problemy na calymi swiecie.

Trudno nastolatke zmusic do bycia pozytywna, kiedy caly swiat widzi sie w czrnych barwach.
Ja radzilabym rozmowe z psychologiem: kontakt przez fastlege, skierowanie do BUP.
Nie ma malych problemow, sa problemy o ktorych sie nie chce sie mowic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty

(wirek)
Stały Bywalec
mamba77 napisał:
Hej dzieki za dyskusje. Moje dziecko idzie pod prad, nie lubi sztucznej stylizacji, od malego tak bylo, przez to ze jest sportowcem stawia przede wszytkim na wygode i praktycznosc. Nie chodzi oczywiscie caly czas w dresach, ale np nie lubi sie malowac, stroic itp. Wiem ze teraz jest w trudnym wieku bo np sadzi ze jest gruba, brzydka itp a ta sytuacja wcale nie pomaga. Generalnie chce wracac do Polski i zamieszkac z dziadkami a nie tutaj siedziec.

Ja bym jej pozwolil, jezeli uwazasz ja za odpowiedzialna. Aleksander Macedonski pokonal w wieku 16 lat Majdow i byl juz regentem. Jezeli chce sie przeniesc jedynie ze wzgledu na kolegow, to glupi pomysl. Jezeli natomiast ma swoj plan na edukacje wlasnie w Polsce to ok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
mamba77 g
(mamba77)
Wiking
Niestety ale podyktowane jest to własnie kumplami a nie checia edukacji, w tym wieku raczej sie nie mysli o przyszlosci a zycie w Polsce wyglada jak high live jak sie przyjezdza w okresie wakacji i swiat, gdzie wszyscy maja wolne i moga sie spotykac bez przeszkod, tlumacze ze dzieci w Polsce w szkole nie maja czasu sie po tylku podrapac tyle nauki, a to co widac w czasie wolnym nie odzwierciedla wszystkiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok